plodnosc test ciazowy

Tabletki zwiększające płodność, jakie witaminy dla kobiet planujących ciążę?

Kobiety planujące ciąże często zastanawiają się, co mogą zrobić, aby jak najlepiej się do niej przygotować. Zdrowy tryb życia, odpowiednia dieta oraz regularna aktywność fizyczna to często nie wszystko. Warto postawić na odpowiednią suplementację, oczywiście pod okiem lekarza. Zapraszamy do lektury, w której wyjaśniamy, jakie witaminy powinny wybierać kobiety planujące ciąże.

Od kiedy brać witaminy dla kobiet planujących ciążę?

Eksperci wskazują, że na minimum 3 miesiące przed planowanym zajściem w ciąże, kobiety powinny zadbać o dostarczanie swojemu organizmowi odpowiednich substancji. Suplementacja jest ważna, jednak warto także wiedzieć, co jeszcze można zrobić i jak przygotować się do ciąży.

Co ważne, przed zakupem preparatów chroniących przed niedoborami w ciąży, należy wykonać niezbędne badania, które jasno określą poziom witamin i minerałów w organizmie. Ich nadmiar może być nawet groźniejszy niż niedobór, dlatego tak ważne jest, aby nawet witaminy dla kobiet planujących ciąże były dobrane przez lekarza. Specjalista na podstawie wyników badań określi, czy i jakich składników brakuje i wdroży odpowiednią suplementację.

Jakie witaminy dla planujących ciążę wybrać?

Mówiąc o witaminach dla kobiet planujących ciąże, pierwszy na myśl przychodzi kwas foliowy. Badania dowiodły, że zażywanie kwasu foliowego przed i w trakcie ciąży korzystnie wpływa na rozwój dziecka, w tym mózgu i układu nerwowego, i zapobiega wielu wadom. Kwasu foliowego można również szukać w pożywieniu, szczególnie w zielonych warzywach, grochu, fasoli, bananach czy też ciemnym pieczywie.

Oprócz kwasu foliowego warto postawić na zapewnienie odpowiedniego poziomu Witaminy D i E, które wpływają na odporność, budowę kośćca, zapobiegają przedwczesnemu porodowi oraz chronią przed możliwością wystąpienia wad płodu.

Bardzo ważne jest również żelazko, które jest częstym niedoborem u kobiet w ciąży. Brak jego uzupełnienia może skończyć się anemią, dlatego niezwykle istotne jest, aby trzymać rękę na pulsie i kontrolować jego stan.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, warto sięgać po specjalnie skomponowane witaminy dla kobiet planujących ciąże, które zawierają odpowiednie stężenia tych środków odżywczych. Pozwalają również na ograniczenie ilości spożywanych preparatów, często do jednej tabletki.

Czy są tabletki zwiększające płodność?

Tabletki zwiększające płodność dla kobiet to środki, które pozwalają na przywrócenie gospodarki hormonalnej, uregulowanie cyklu miesiączkowego, a także pomagają w zwiększeniu częstotliwości owulacji.

Dodatkowo specyfiki te, zawierają w swoim składzie witaminy i minerały, dzięki którym poprawia się ogólny stan organizmu kobiety, zwiększając tym samym szanse na pojawienie się potomstwa.

Niezwykle ważne jest, żeby pamiętać o nieprzyjmowaniu żadnych suplementów bez konsultacji z lekarzem. Wszelkie niedobory można uzupełniać po przeprowadzonej diagnostyce i pod opieką specjalisty, który dobierze odpowiednie dla potrzeb organizmu dawki.

One comment

  • Ewka pisze:

    Łał, nie wiedziałam, że są takie tabletki zwiększające płodność! Może po takim zastrzyku witamin coś się w końcu zmieni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *