kobieta w ciazy

Jaki prezent urodzinowy dla kobiety w ciąży? Prezent dla przyszłej mamy czy dla dziecka?

Szukasz wyjątkowego prezentu urodzinowego dla kobiety w ciąży? Zastanawiasz się, co można kupić przyszłej mamie? Czy prezent na urodziny dla jej dziecka to dobry pomysł? Podpowiemy Ci, jakie prezenty dla kobiety oczekującej na narodziny maluszka mogą jej się spodobać.

Czy prezent dla dziecka to dobry prezent urodzinowy dla kobiety w ciąży?

To pytanie budzi sporo kontrowersji, w końcu ciąża to stan przejściowy, który stanowi czas oczekiwania na przyjście na świat dzidziusia. Na pewno jest to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety, jednak prezent na jej urodziny, będący w rzeczywistości podarunkiem dla dziecka, w pewien sposób pomija najważniejszą w tym dniu osobę — czyli przyszłą mamę. Nie należy zapominać, że kobieta w ciąży nadal posiada swoje pasje i zainteresowania, więc warto je wziąć pod uwagę. Jeśli koniecznie chcesz kupić przyjaciółce bądź siostrze spodziewającej się dziecka coś związanego z ciążą, wybierz oryginalny prezent dla niej, a nie dla samego maluszka.

Książka o macierzyństwie dla przyszłej mamy

Dobrym pomysłem na prezent urodzinowy dla kobiety w ciąży może być książka o macierzyństwie. Ponadczasową i bardzo pouczającą pozycją jest książka pt. Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły. To poradnik nie tylko dla przyszłych mam, ale również rodziców starszych dzieci. Książka została napisana przez dwie mamy i zawiera wiele cennych wskazówek dotyczących nie tylko wychowania dzieci, ale przede wszystkim kształtowania w nich prawidłowych postaw i zachowań. Tak naprawdę to książka o budowaniu dobrych relacji z dziećmi w każdym wieku, więc z całą pewnością warto ją przeczytać.

Poduszka rogal, przydatny prezent dla kobiety w ciąży

Jeśli szukasz praktycznego prezentu dla przyszłej mamy, warto w takim razie rozważyć podarowanie kobiecie spodziewającej się dziecka poduszki w kształcie rogala. Będzie ona przydatna nie tylko wtedy, gdy brzuszek znacznie się powiększy, ale również w okresie karmienia piersią. To świetny prezent urodzinowy dla przyszłej mamy, który zapewni jej komfortowy sen zwłaszcza w ostatnich miesiącach ciąży.

Torba na wózek jako prezent urodzinowy dla kobiety w ciąży

Innym praktycznym prezentem na urodziny dla kobiety ciężarnej jest pojemna torba na wózek. Koniecznie wybierz taką z dużą liczbą przegródek, które pomieszczą pieluszki dla dziecka, zapasowe ubrana czy też produkty do pielęgnacji skóry niemowląt.

Urodzinowa ciążowa sesja zdjęciowa dla przyszłej mamy

Niezwykle oryginalnym prezentem dla przyszłej mamy jest ciążowa sesja zdjęciowa. Taki podarunek to wyjątkowa pamiątka, która nawet po latach będzie wywoływała wzruszenie. Uwiecznienie ciążowego brzuszka na zdjęciach pozwoli zatrzymać czas i będzie okazją do wspomnień z okresu oczekiwania na maluszka. Każda przyszła mama na pewno ucieszy się z takiego prezentu na urodziny.

Prezent urodzinowy dla kobiety spodziewającej się dziecka nie musi być związany z jej macierzyństwem. Niektóre osoby wolą samodzielnie wybierać akcesoria ciążowe, więc w takim przypadku lepszym prezentem będzie podarunek nawiązujący do zainteresowań przyszłej mamy.

2 comments

  • dorota pisze:

    Moim zdaniem fajnym prezentem urodzinowym dla kobiety w ciąży jest sesja zdjęciowa. Będzie to ciekawe doświadczenie i fajna pamiątka 🙂

  • Oliviaaa pisze:

    Moim zdaniem najlepszy prezent urodzinowy dla kobiety w ciąży to ta poduszka rogal! Wygodne to i praktyczne, polecam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *