kobieta trenująca boks

Co zawiera zestaw do samoobrony dla kobiet, czy jest skuteczny?

Wiele kobiet, aby poczuć się bezpiecznie, decyduje się na zakup zestawu do samoobrony. Zwłaszcza wtedy, gdy dosyć często przebywają poza domem po zmroku. Jednak do napaści może dojść o każdej porze dnia i nocy, więc warto być przygotowaną i nie dać się zaskoczyć. Jak wygląda i co może zawierać zestaw do samoobrony dla kobiet?

Jak wygląda zestaw do samoobrony dla kobiet?

Obecnie na rynku dostępne są różne zestawy do samoobrony dla kobiet, które pomagają w konfrontacji z napastnikiem. Charakteryzują się niewielkimi gabarytami, więc śmiało zmieszczą się w torebce lub w kieszeni. Broń do samoobrony mimo swoich niewielkich rozmiarów jest skuteczna i łatwa w obsłudze. Dzięki temu będziesz mogła po nią sięgnąć, gdy tylko poczujesz zagrożenie.

Zestaw do samoobrony dla dziewczyn może mieć formę rozbudowanego breloka, który posiada różnego rodzaju narzędzia do samoobrony. Warto rozważyć zakup takiego gadżetu, ponieważ sam brelok do samoobrony wygląda niewinnie, jednak w niebezpieczeństwie może okazać się narzędziem, dzięki któremu ochronisz swoje zdrowie albo życie.

Co zawiera zestaw do samoobrony dla kobiet?

Breloki do samoobrony mogą różnić się między sobą wyglądem i liczbą zastosowanych w nich narzędzi. W skład takiego zestawu do samoobrony dla kobiet najczęściej wchodzi:

  • Paralizator — obezwładnia agresora poprzez porażenie jego układu nerwowo-mięśniowego. Napastnik zostaje porażony prądem o wysokim napięciu i niskim natężeniu, więc nie może się poruszać nawet do 15 minut. Paralizator jest skuteczny nie tylko przy bezpośrednim kontakcie ze skórą, ale również wtedy, gdy przeciwnik nosi grube ubranie.
  • Gaz pieprzowy — podrażnia śluzówkę oczu i dróg oddechowych przeciwnika, dlatego jego naturalnym odruchem jest zasłonięcie twarzy. Gaz może działać przez 20 minut, więc w tym czasie możesz uciec przed napastnikiem. Na rynku jest dostępnych co najmniej kilka rodzajów gazów pieprzowych, więc każda dziewczyna może znaleźć taki, który będzie odpowiadał jej preferencjom. Niektóre pojemniki z pozoru nawet przypominają kobiece przedmioty codziennego użytku, np. szminkę lub pióro.
  • Alarm osobisty — urządzenie wysyła głośny dźwięk przekraczający 100 dB i zwraca uwagę osób, które mogą znajdować się w pobliżu. Niewątpliwie ułatwia to sprowadzenie pomocy, a sam napastnik może się przestraszyć i zrezygnować z ataku. Niektóre alarmy posiadają także wbudowaną diodę LED, która jest szczególnie pomocna po zmroku.
  • Kubotan — narzędzie wywodzące się z Japonii. Ma kształt podłużnego walca wykonanego z metalu lub tworzywa sztucznego. Zwykle posiada specjalne żłobienia, ułatwiające utrzymanie go w dłoni. Uderzenie kubotanem w czuły punt — taki jak staw łokciowy lub kolanowy — wywołuje mocny ból. Narzędzie jednak nie uszkadza skóry i wywołuje trwałych urazów. Używanie kubotanu wymaga kontaktu zmniejszenia dystansu między ofiarą a agresorem, więc korzystanie z niego poleca się osobom, które potrafią zachować zimną krew i znają podstawy samoobrony.

Gdzie kupić zestaw do samoobrony dla kobiet?

Zestaw do samoobrony dla kobiet, a także inne rzeczy do samoobrony możesz znaleźć w popularnych sklepach z bronią, jak np. Militaria.pl czy Doctor Gun. Wiele sklepów oferuje bardzo stylowe breloki do samoobrony, które nie wzbudzają żadnych podejrzeń i często są mylące dla napastnika.

Pamiętaj, by w sytuacji zagrożenia wykorzystywać do samoobrony również rzeczy codziennego użytku lub to, co aktualnie masz pod ręką. Jednak posiadanie specjalnego zestawu do samoobrony, który możesz mieć zawsze przy sobie, na pewno doda Ci więcej pewności siebie i zapewni większy komfort psychiczny.

2 comments

  • Stefi pisze:

    Szkoda, że żyjemy w takich czasach, kiedy kobiety muszą kupować zestawy do samoobrony, bo nie czuja się bezpiecznie. Co się z tym światem stało. Bardzo mnie to smuci 🙁

  • Ala Kowalska pisze:

    Faktycznie, gaz pieprzowy to dobre rozwiązanie, ale ja wolę żel pieprzowy. Łatwiej nim trafić w cel i nie ma opcji, że go rozwieje na wietrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *