Leżąca kobieta w kapeluszu

Jak wyglądać seksownie i modnie na plaży?

Lato to czas, w którym decydujemy się na różne formy wypoczynku, mniej lub bardziej aktywne. Jednym z najczęściej wybieranych kierunków jest wypad nad morze w celu spędzenia czasu na plaży, gdzie można się opalać, ale też zażywać morskich kąpieli czy grać i bawić się. Jakie trendy modowe obowiązują na plaży? Jak wyglądać dobrze spędzając czas nad morzem?

Jaki strój kąpielowy na plażę?

Plaża kojarzy nam się przede wszystkim w dużą ilością słońca idealną do opalania się. Rzecz jasna, żeby dobrze prezentować się na plaży, z pewnością przyda się odpowiedni strój kąpielowy. Jak go wybrać? Najważniejsze jest to, by strój kąpielowy był dobrze dobrany do figury i nie kierować się tylko i wyłącznie modą czy wyglądem stroju. Należy zastanowić się nad tym, ile ciała chcemy odsłonić, a także to, jaki rodzaj stroju preferujemy: jednoczęściowy czy dwuczęściowy.

Wybór stroju kąpielowego o odpowiednim fasonie to podstawa. Warto tutaj również wiedzieć, że na rynku można znaleźć specjalne stroje kąpielowe wyszczuplające.

przeczytaj także:  Jak ubierać się tanio i modnie?

Jaki strój na plażę i na miasto?

Przebywanie nad morzem, to nie tylko siedzenie na plaży. Chodzenie w stroju kąpielowym jest wygodne, ale należy też zastanowić się nad tym, w co się ubrać, gdy chcemy nie tyle się opalać, co przejść się po plaży lub po mieście. Najlepiej jest postawić na praktyczne i zwiewne jasne stroje. Luźna sukienka maxi nałożona na strój kąpielowy na pewno bardzo dobrze się sprawdzi, a my w szybki sposób będziemy mogli przejść od plażowania, do spaceru większego czy mniejszego.

Czasem też jesteśmy zmuszeni narzucić na siebie coś na szybko. Na pewno przydatne będą tutaj tuniki oraz parea. Najważniejsze jest to, by były one dobrze dobrane, lekkie i zwiewne. Materiał stroju na plażę ma ogromne znaczenie, szczególnie w czasie upałów.

Kobieta na plaży

Jakie dodatki do stroju plażowego?

Nieodzowną częścią każdego wypadu na plażę będzie również kapelusz i okulary przeciwsłoneczne. Jeżeli chodzi o okulary, można znaleźć mnóstwo modnych oprawek, najważniejsze jest jednak to, by dobrać je do twarzy, żeby nadać jej jak najkorzystniejszego wyglądu. W kwestii kapeluszy, tutaj bezapelacyjnie od lat rządzą te z szerokim rondem oraz słomkowe, które wręcz są stworzone na lato. Tutaj, podobnie jak w przypadku okularów, kapelusz należy wybierać kierując się kształtem twarzy.

przeczytaj także:  Jak ubierać się tanio i modnie?

Jaka biżuteria i torebka na plażę?

Mówiąc szczerze idąc na plaże powinno się ograniczyć ilość biżuterii do minimum lub nawet całkowicie z niej zrezygnować. Mimo wszystko, jeżeli nie jesteśmy w stanie wyjść z domu bez tych dodatków, na pewno w okresie letnim i w czasie wypadu na plażę dobrze będzie się sprawdzać biżuteria drobna, np. niewielki naszyjnik czy bransoletka na nadgarstku, które mogą być idealnym uzupełnieniem plażowej stylizacji.

W przypadku wyboru torebki, najlepiej kierować się praktycznością. Idąc na plaże zabieramy często sporo rzeczy, jak ręcznik, kosmetyki do opalania i ochrony przed słońcem i tak dalej. Na pewno najlepiej sprawdzą się tutaj typowe torebki plażowe lub shopperki. Coraz większą popularnością cieszą się również torebki koszyki. Zasada jest jedna – im pojemniejsza torebka, tym lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *