Ręcznie robione bransoletki

Dlaczego warto wybrać biżuterię handmade?

Wiele kobiet nie wyobraża sobie codziennej stylizacji bez dodatków w postaci biżuterii. Coraz więcej pań poszukuje wśród jubilerskich wyrobów oryginalności i możliwości dopasowania ich do swoich upodobań. Biżuteria handmade czyli ręcznie robiona staje się ostatnio bardzo popularna, więc dobrze jest przeczytać na czym polega jej fenomen i dlaczego warto ją wybrać.

Na czym polega unikatowość biżuterii handmade?

Przede wszystkim biżuteria handmade może łączyć w sobie różne elementy takie jak metale, kamienie szlachetne i półszlachetne. Często ręcznie robione ozdoby wykonywane są przez metaloplastyków lub osoby bardzo uzdolnione artystycznie. Na czym jednak polega unikatowość tego typu biżuterii? Są to wyroby, które mogą łączyć wiele cech stylistycznych – vintage z elementami biżuterii wiktoriańskiej, minimalizm z klasyką – i nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Wprawdzie złotnicy od dawna tworzą z rożnych materiałów, które mogą być poddane obróbce, jednak niewielu z nich użyłoby na przykład drewna czy rzemienia do wykonania ozdoby. Śmiało można więc stwierdzić, że to co jest niedopuszczalne w typowym jubilerstwie, wyrobom handmade nadaje oryginalności.

Naszyjnik z koralików

Co wyróżnia biżuterię handmade na tle wyrobów z sieciówek?

Biżuteria handmade jest robiona bardzo dokładnie, więc nie istnieje tu tak duże ryzyko, że coś się przetrze, wytrze czy pęknie. Niestety ozdoby z sieciówek często śniedzieją, psują się i po kilku miesiącach wyglądają już bardzo nieestetycznie. Biżuterię handmade tworzą przeważnie pasjonaci, którzy w to, co robią wkładają kawałek swojego serca. Wyroby te nie są wytwarzane hurtowo, a nad każdą bransoletką czy naszyjnikiem artysta niejednokrotnie spędza wiele godzin pracy.

Moda dotyczy czasem także wyrobów jubilerskich, więc nie dziwi fakt, że nieraz można zobaczyć identyczny pierścionek na palcach kilku osób czy kolczyki w tym samym stylu. Biżuteria ręcznie robiona daje ci gwarancję niepowtarzalności, a obecnie wiele artystek może wykonać dany projekt wyłącznie na twoje życzenie.

Do jakich stylizacji wybrać ręcznie robione ozdoby?

Wiele fashionistek już dawno chwali się na swoich blogach czy instagramach ręcznie robioną biżuterią, która została wykonana specjalnie dla nich. Nic jednak dziwnego, gdyż ozdoby handmade sprawdzą się się zarówno do stylizacji eleganckich, casualowych jak i boho. Do luźnego stroju świetnie będzie pasowała bransoletka z filcu czy ta z koralikami i barwną plecionką z rzemieni. Natomiast bardziej eleganckie kreacje zaprezentują się dobrze zestawione z biżuterią z prawdziwych kamieni.

Kobieta ubrana w sukienkę w stylu boho

Jakie techniki wykorzystuje się do tworzenia biżuterii handmade?

Bardzo często osoby tworzące biżuterię wykorzystują technikę fusing glass. Polega ona na wypalaniu szkła w specjalnym piecu, a następnie pomalowaniu wyrobu na dowolny kolor. Potem wystarczy nawlec szklane kształty na drut jubilerski i oryginalna biżuteria jest już gotowa. Kolejną metodą tworzenia ozdób jest soutage czyli wplatanie kamieni w odpowiednio połączone ze sobą sznurki soutage. Ta metoda jest szczególnie często wykorzystywana podczas wykonywania biżuterii orientalnej i w stylu boho. Z kolei technika chainmaille polega na łączeniu ze sobą ogniw ze stali chirurgicznej i kamieni szlachetnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *