zdrowe zęby

Jak wybielić zęby w domu? Proste sposoby na białe zęby

Piękny, zdrowy uśmiech jest najlepszą wizytówka każdego człowieka. Zadbane, białe zęby dodają nam pewności siebie, pomagają wywrzeć dobre pierwsze wrażenie na nowo poznanych osobach. Niestety wiele produktów spożywczych, a także uzależnienia takie jak palenie papierosów, powodują zmianę koloru szkliwa, co często skutkuje powstawaniem kompleksów u wielu osób. Jak przywrócić swoi zębom naturalny, piękny kolor?

Wybielanie zębów przez stomatologa

Sposobem który da nam stuprocentową gwarancję pięknego uśmiechu jest zabieg wybielania w gabinecie stomatologicznym. Należy przy tym rozdzielić wybielanie od rozjaśniania, gdyż wiele osób traktuje oba zabiegi jednakowo. Rozjaśnianie zębów polega na oczyszczeniu ich z zalegających zabrudzeń, takich jak osad czy kamień nazębny. Przy wybielaniu natomiast stosuje się specjalne środki wybielające, w związku z czym efekt jest znacznie bardziej widoczny. Jest to jednak dość kosztowna usługa, którą bardzo często trzeba powtarzać, gdyż jednorazowe wybielanie zębów nie zmieni ich koloru na zawsze.

Owoce, które pomogą wybielić Twoje zęby

Wiele owoców zawiera składniki, które maja właściwości oczyszczające, a nawet wybielające. Jeśli więc nie chcemy poddawać się drogim zabiegom w gabinecie stomatologicznym, to możemy spróbować zawalczyć o piękny uśmiech we własnym domu. Pierwszym sposobem jest nacieranie zębów skórką z pomarańczy, która ma właściwości wybielające. Innym owocem, którego właściwości warto wykorzystać są truskawki. Ich jedzenie zapobiega osadzaniu się kamienia na zębach, można ich również używać jak pasty do zębów w celu rozjaśnienia koloru. W podobny sposób działa także sok z cytryny.

Soda oczyszczona

Domowe pasty do mycia zębów

Choć reklamy past do zębów zapewniają nas o ich cudownych właściwościach, to warto spróbować sił w samodzielnym przygotowaniu tego typu specyfików, tym bardziej że jest to naprawdę proste. Wystarczy wziąć łyżkę oleju kokosowego, łyżkę kurkumy oraz dwie krople olejku miętowego. Mycie zębów taką mieszanką powinno przynieść bardzo szybkie rezultaty w postaci dużo jaśniejszego koloru zębów. Innym sposobem jest połączenie sody oczyszczonej z solą i wcieranie tej mieszanki w zęby za pomocą szczoteczki do mycia zębów. W tym wypadku jednak należy zachować szczególną ostrożność i wykonywać ten zabieg bardzo delikatnie, gdyż sól może podrażnić nasze dziąsła i szkliwo.

Paski oraz nakładki do wybielania zębów

Oprócz naturalnych produktów, które mogą nam pomóc w uzyskaniu wymarzonego koloru zębów, możemy sięgnąć również po środki dostępne w aptekach oraz drogeriach. Do najpopularniejszych należą paski wybielające oraz żele, które aplikuje się przy pomocy specjalnych nakładek. Oba sposoby mają zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Jeśli zdecydujemy się na którykolwiek ze sposobów, musimy pamiętać o tym, że mogą one sprawić, że nasze zęby staną się bardziej wrażliwe niż dotychczas. Istotne jest również zachowanie odpowiednich środków ostrożności, a więc po założeniu pasków wybielających bądź żelu wraz z nakładkami, koniecznie trzeba umyć ręce. Nie wolno również przełykać śliny, jeśli istnieje ryzyko, że substancja czynna mogła się do niej przedostać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *