sukienki na wieszakach

Gdzie szukać unikalnych, oryginalnych sukienek w internecie?

Przez ostatnie lata nasze podejście do mody znacząco się zmieniło. Coraz częściej nie podążamy ślepo za trendami, a staramy się, aby nasze ubrania były ciekawe, oryginalne, a przy tym dobrej jakości. Odczarowano także odzież z drugiej ręki, przez co odwiedzanie second-handów przestało być postrzegane jako coś wstydliwego, a stało się powodem do dumy. Gdzie można znaleźć ciekawe sukienki bez wychodzenia z domu?

Gdzie można znaleźć oryginalne sukienki w sieci?

Robienie zakupów w internecie z roku na rok staje się popularniejsze. Coraz więcej osób deklaruje, że woli kupować ubrania w sieci, niż w sklepach stacjonarnych. Maleje także zainteresowanie odzieżą z tzw. sieciówek na rzecz oryginalnych ubrań z niszowych butików, które posiadają w swojej ofercie wytwory polskiej produkcji. To właśnie tego typu internetowe sklepy zyskują coraz więcej klientek. Wynika to z faktu, że oferowane przez nie modele sukienek i spódnic są niezwykle oryginalne, a przy tym ponadczasowe i trwałe. Ponadto warto zerknąć na zagraniczne strony z ubraniami, których oferta może znacząco różnić się od produktów w rodzimych sklepach. Wiele osób nie chce kupować nowych sukienek, a używane w świetnym stanie. W związku z tym warto podkreślić, że mnóstwo second-handów i vintage-shopów prowadzi swoją działalność nie tylko stacjonarnie, ale i w sieci. Ponadto prawdziwe perełki znaleźć można na platformach przeznaczonych do kupowania używanych ubrań w dobrym stanie. Szperając w sieci, warto zwrócić uwagę na spódnice i sukienki z ogłoszeń na Sprzedajemy oraz na innych platformach z anonsami. Ostatnimi z miejsc, na które warto sprawdzić, poszukując unikalnych ubrań, są media społecznościowe – istnieją specjalne profile oraz grupy pozwalające na zakup wysokiej jakości oryginalnej odzieży, zarówno nowej, jak i używanej.

Dlaczego warto kupować sukienki z drugiej ręki?

Wspomnieliśmy wcześniej, że coraz więcej kobiet decyduje się na kupowanie używanych ubrań. Z czego to wynika? Przede wszystkim są one coraz bardziej świadome, jak bardzo produkcja nowych ubrań wpływa na zanieczyszczanie środowiska. Coraz prężniej promowana jest idea less waste, która opiera się na kupowaniu produktów już wytworzonych, by nie napędzać produkcji dóbr. Ponadto zaopatrywanie się w second-handach to świetna okazja do kupienia oryginalnych ubrań, bardzo często światowych projektantów, w niezwykle okazyjnej cenie. Warto podkreślić, że kupując z tzw. drugiej ręki niezniszczony produkt ze starszej kolekcji, ma się pewność, że będzie on służył przez kolejne długie lata. Ponadto nietuzinkowe kreacje, zwłaszcza luksusowych marek, mogą stanowić niezwykle opłacalną inwestycję. Warto podkreślić, że kupno niesztampowej sukienki z drugiej ręki to dobry pomysł, by spróbować wprowadzić do swojej szafy coś nowego, do czego nie jesteśmy przekonane, a także zmienić swój styl. Dzięki niskiej cenie można bawić się ubraniem, jak i spróbować samodzielnie go przerobić.

Na co zwrócić uwagę, kupując ubrania w internecie?

Pierwszą niezwykle ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, kupując oryginalne sukienki w internecie, jest materiał, z którego zostały uszyte. Najlepiej wybierać naturalne tkaniny oraz produkty, które zawierają minimum 60% włókien tego typu. Ponadto istotne jest porównanie własnych wymiarów, z tymi zawartymi w tabelach, ponieważ dzięki nim możliwe jest dopasowane właściwego rozmiaru, a noszenie S w jednym sklepie nie oznacza, że w innym również będzie ono odpowiednie. Ba! Produkty z tego samego miejsca mogą mieć różne rozmiary w zależności od modelu. Przydatne w sprawdzeniu jakości oraz dopasowania wymiarów mogą być opinie umieszczane przez klientów na stronie danego produktu. Bardzo ważne są również: formy płatności, ich bezpieczeństwo oraz możliwość i procedury dokonywania zwrotów. Kupując w internetowych second-handach i vintage-shopach warto zwrócić uwagę na oryginalność produktu oraz zastanowić się, czy dana sukienka naprawdę jest warta zakupu, czy podoba się i będzie noszona, a nie jedynie zawiśnie w szafie.

3 comments

  • Malina pisze:

    Zgadzam się z tym, że warto kupować sukienki z drugiej ręki. Można znaleźć dużo bardziej oryginalne wzory, niż w sieciówkach, materiały też zazwyczaj są trwalsze. Tylko trzeba mieć dobre oko:) A w Internecie nie zawsze damy radę wszystko zweryfikować.

  • Nefrettete pisze:

    Ja najchętniej kupuje ubrania w ciucholandach. Nadaje im nowe życie i nie trafiają na szmaty do wycierania 🙂 Dodatkowo za taką sukienkę zapłacę około 15 zł, a w oryginalnym sklepie zapewne z 200 zł.

  • Majka pisze:

    Niesamowite jest to, jakie perełki można znaleźć w SH i to za grosze! Porządny wełniany sweter w sklepie kosztuje często kilkset złotych, a w ciucholandzie można znaleźć za 20 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *