blondynka stoi tyłem

Jakie krople żołądkowe na włosy są skuteczne?

Słyszałaś o tym, że w walce o zdrowe i piękne włosy warto postawić na krople żołądkowe, jednak nie wiesz, czy to prawda? Chcesz uzyskać więcej informacji na temat ich działania? Podpowiadamy, jakie krople żołądkowe na włosy są skuteczne. Sprawdź, co można dzięki nim uzyskać.

Krople żołądkowe na włosy – czy to działa?

Dzisiaj wiele z nas w trosce o zdrowe i piękne włosy, skórę, cerę i paznokcie, stawia na naturalne metody. Bywa, że polega to na samodzielnym tworzeniu kosmetyków, ale często wykorzystuje się w pielęgnacji po prostu substancje, które generalnie przeznaczenie mają nieco inne. Okazuje się, że mogą dawać pozytywne efekty. Jednym z takich przykładów są właśnie krople żołądkowe. Coraz więcej osób chwali się ich rewelacyjnym wpływem na kondycję włosów. Jak to możliwe?

Krople żołądkowe to nic innego jak nalewka ziołowa. Najczęściej zażywa się ją przy zaburzeniach przewodu pokarmowego. Gdy boli brzuch, sięgamy po krople żołądkowe. Jak więc mogą zadziałać na włosy?

Tutaj, tak jak w wielu tego typu specyfikach, działanie jest wynikiem składników. W kroplach żołądkowych zawarto to, co od wewnątrz pozytywnie działa na układ pokarmowy, a od zewnątrz – na włosy. Warto już w tym miejscu zaznaczyć, że krople żołądkowe na włosy stosuje się zewnętrznie – w postaci wcierki.

Jakie krople żołądkowe na włosy są skuteczne?

A jaki skład mają krople żołądkowe, że potrafią pomóc w walce o piękną czuprynę? Na rynku znajdziemy wiele różnych preparatów, ale ich zawartość jest podobna. W kroplach żołądkowych znajdziemy:

 • Ekstrakt z mięty pieprzowej – to właśnie on jest odpowiedzialny za specyficzny zapach, a także efekt chłodzący. Mięta pieprzowa wykazuje działanie tonizujące i odświeżające. Ponadto łagodzi podrażnienia i pobudza krążenie.
 • Wyciąg z dziurawca – dzięki działaniu przeciwzapalnemu pomaga zwalczać łupież. Uznaje się też go za pomocnego walce o gęstą czuprynę. Wzmacnia mieszki włosowe, dzięki czemu kosmyki mniej wypadają.
 • Ekstrakt z kozłka lekarskiego – ma działanie bakterio- i grzybobójcze. Dzięki temu włosy są świeższe, czystsze. Kozłek lekarski ma też właściwości przeciwzapalnie. Nakładanie kropli żołądkowych z nim w składzie wspomaga walkę z łupieżem i reguluje pracę gruczołów łojowych.
 • Wyciąg z korzenia goryczki – również wykazuje działanie przeciwzapalne, więc pomaga na większość problemów z włosami.
 • Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy – podobnie jak powyższe – działa przeciwzapalnie, zwalcza bakterie.

Aby więc krople żołądkowe działały, powinny mieć w składzie powyższe wyciągi i ekstrakty roślinne. Należy uważać przy zakupie, jeśli chce się je stosować na włosy na to, by nie posiadały sztucznych dodatków i innych tego typu substancji, które mogą wywołać na włosach i skórze włosy efekt odwrotny od zamierzonego. Mowa przede wszystkim o etanolu. Wiele kropli żołądkowych ma go w składzie, a może wysuszać skórę głowy, a nawet powodować reakcję alergiczną.

Ponadto, trzeba mieć świadomość, że z uwagi na mocne stężenie substancji w kroplach żołądkowych, mogą wywoływać reakcje alergiczne. Zanim się ich użyje na skórę głowy, dobrze jest zrobić próbę uczuleniową, np. za uchem. Jeśli nie będzie niepokojących objawów, wówczas można pokusić się o przygotowanie wcierki.

Jak stosować wcierkę z kropli żołądkowych?

Najlepiej krople żołądkowe zmieszać z wodą w atomizerze, który pozwoli na spryskiwanie włosów u nasady. Można też polewać skórę głowy. Niektóre osoby wolą aplikować wcierkę, wylewając ją na wacik i nim robić masaż skóry głowy.

Taką samodzielnie przygotowaną wcierkę z kropli żołądkowych należy stosować tak, jak większość gotowych preparatów. Jednak lepiej obserwować reakcję. Każdy ma nieco inną tolerancję takich ziołowych preparatów.

2 comments

 • barbie pisze:

  O wow! Nigdy o czymś takim nie słyszałam, czas podwędzić babci krople z szafki i przetestować! Ciekawe jak szybko będą efekty!

 • Burleska pisze:

  Krople żołądkowe na włosy? Czy to aby bezpieczne? Mnie się wydaje, że każdy lek powinien być przeznaczony na konkretne objawy, a nie w celu upiększenia i poprawienia jakości wyglądu… Równie dobrze mogę powiedzieć, że tabletki na ból głowy poprawią cerę niejednej kobiety…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *