Usuwanie wgnieceń bez lakierowania samochodu, zanim mąż zauważy…

Niewidzialne słupki i bramy, wyskakujące nagle zza naszego samochodu, zbyt wąskie miejsca parkingowe czy nagłe gradobicie w słoneczny dzień… To tylko część kobiecych problemów, przez które dochodzi do uszkodzenia karoserii. Jeśli przytrafił ci się któryś z nich, nic się nie martw. Dzięki szybkiej metodzie usuwania wgnieceń bez lakierowania samochodu, zdążysz naprawić szkodę, zanim mąż zauważy.

Kiedy można usunąć wgniecenie bez lakierowania samochodu?

Wgniecenia w samochodzie można usunąć na dwa sposoby. Po pierwsze zrobić to samemu (o czym przeczytasz w dalszej części tekstu), po drugie skorzystać z niedrogiej pomocy profesjonalistów, takich jak www.wgniecenia.pl, którzy na co dzień zajmują się usuwaniem wgnieceń bez lakierowania samochodu. Gdy nie masz zbyt wiele czasu, zdecydowanie lepsza będzie dla ciebie opcja numer dwa.

Jednak, żeby ominąć wizytę u lakiernika nie może dojść do uszkodzenia struktury lakieru na karoserii. Dlatego bezinwazyjną metodę usuwania wgnieceń można zastosować głównie po takich sytuacjach jak, gradobicie, niewielkie stłuczki parkingowe czy akty wandalizmu.

usuwanie-wgnieceń-bez-lakierowania-samochodu-po-gradobiciu

Metody usuwania wgnieceń techniką PDR

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania samochodu może przynieść idealne efekty, jeśli będzie prawidłowo wykonane. Metoda PDR, czyli Paintless Dent Repair, to jedna z najpopularniejszych technik, polegająca na wyciąganiu lub wypychaniu niewielkich wgnieceń. Przy użyciu specjalnego kleju oraz zaczepów wyciąga się powstałe wgłębienia. Jest to najszybsza metoda, stosowana najczęściej w miejscach, w których do wgniecenia nie można dotrzeć od wewnętrznej strony (na przykład na dachach, bez demontowania podsufitki).

Drugi sposób na usunięcie wgniecenia bez lakierowania samochodu polega na wypychaniu blachy. Ta metoda często nazywana jest również masowaniem, ponieważ przypomina tę czynność, jest tylko nieco bardziej drastyczna. Zamiast olejków i okładów relaksacyjnych stosuje się w niej specjalistyczne narzędzia, m.in. dźwignię, którą precyzyjnie można wyrównać blachę.

kobieta-za-kierownicą-usuwanie-wgnieceń-karoserii

Ile kosztuje usunięcie wgniecenia bez lakierowania samochodu?

Cena usunięcia wgniecenia karoserii zależy od lokalizacji uszkodzenia, jego głębokości, wielkości i kształtu. Wpływ na to, ile zapłacimy za taką naprawę, ma także ilość wgnieceń i rodzaj blachy z jakiej wykonany jest samochód, dlatego jest to kwestia indywidualna. Jednak zazwyczaj cena waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za jedno wgniecenie i ustalana jest jeszcze przed dokonaniem naprawy.

Samodzielne usuwanie wgnieceń karoserii

Wiele osób próbuje naprawić wgniecenia samemu. Do popularnych sposobów należy podgrzewanie miejsca stłuczki i jego szybkie schłodzenie, a także samodzielne masowanie blachy, które wymaga sporo cierpliwości (a tego zazwyczaj nie posiadamy). Dlatego najlepszym sposobem jest oddanie samochodu w ręce specjalistów, którzy szybko i sprawnie go naprawią.

kobieta-za-kierownicą

One comment

  • rogucka pisze:

    U mnie to raczej było „usuwanie wgniecenia zanim żona zauważy…”, bo mój mąż mi zrobił wniotkę w moim aucie :/ przez miesiąc potem chodził skruszony… No cóż, on się musiał wszystkim zająć, na szczęście nie kosztowało to dużo. Tylko zastanawia mnie, czy takie naprawy są akceptowane przez ubezpieczalnie? Jak ktoś ma AC?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *