Dom z garażem

Brama garażowa rolowana czy segmentowa? Jak wybrać odpowiedni rodzaj bramy do garażu?

Jeśli masz garaż koniecznie pomyśl o odpowiedniej jego osłonie czyli bramie. Na rynku popularnością cieszą się bramy rolowane i segmentowe. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety, które warto omówić, abyś mógł wybrać opcję najlepiej dopasowaną do danego garażu.

Jaki rodzaj bramy do garażu wybrać?

Wybór bramy garażowej uzależniony jest od wielu czynników, przede wszystkim od wielkości samego garażu, faktu czy jest on połączony z domem i czy domownikom przeszkadza sam dźwięk otwierania jej. Warto to wszystko wziąć pod uwagę kupując bramę do garażu i co za tym idzie poszukać sklepów z bogatą ofertą. Bramę garażową powinna wyróżniać także estetyka, dlatego dobrze jest szukać inspiracji w sieci, gdzie mnóstwo serwisów, w tym Homebook
(homebook.pl/produkty/bramy-garazowe) proponuje rozwiązania dopasowane do różnych elewacji budynków. Przydomowa brama garażowa na pewno musi też mieć izolację akustyczną oraz termiczną.

Kiedy wybrać bramę garażową segmentową?

Brama segmentowa sprawdzi się na pewno w domach z małym podjazdem, który wychodzi na ulicę. Brama garażowa segmentowa nie uszkodzi samochodu nawet wtedy, kiedy stoi on blisko wjazdu do garażu. Niewątpliwym plusem jest tu możliwość dowolnego manewrowania bramą. Bramy segmentowe montuje się na wewnętrznej ścianie do garażu (wyróżnia się bramy segmentowe górne i boczne), więc nie może w nim być mało przestrzeni, ponieważ wtedy takie rozwiązanie kompletnie się nie sprawdzi.

Zaletą bram garażowych segmentowych jest wysoka termoizolacyjność i możliwość łatwego dopasowania do danej elewacji budynku. Znaleźć można bowiem nawet bramy garażowe segmentowe wykonane z drewna. Miłą niespodzianką jest również cena – bramy garażowe segmentowe należą do dość tanich, a także istnieje możliwość zakupienia tego rodzaju bramy z napędem elektrycznym.

Bramy garażowe i budynek garażu

Brama garażowa rolowana – co warto wiedzieć przed jej zakupem?

Bramy garażowe rolowane zwane także roletowymi nawijane są na wał napędowy, co wpływa na ich łatwość otwierania i zamykania. Plusem takiego rozwiązania jest to, że brama rolowana może być montowana zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz garażu, więc sprawdzi się nawet gdy dysponujesz małym pomieszczeniem. Bramę garażową rolowaną warto wybrać w przypadku niskiego zarówno nadproża jak i łukowatego sklepienia, ponieważ otwiera się ona w linii pionowej, nie zabierając cennej przestrzeni na podjeździe.

Bramy garażowe rolowane mogą być obsługiwane manualnie jak i posiadać napęd elektryczny. Ich zaletą jest ich odporność i trwałość. Najczęściej segmentowe bramy garażowe wykonywane są z aluminium, wewnątrz którego znajduje się pianka poliuretanowa. Niestety, odstraszać może ich cena, są o wiele droższe od bram garażowych segmentowych, a ich wybór jeśli chodzi o wzornictwo nie jest aż tak ogromny.

Kiedy wybrać bramę garażową segmentową, a kiedy rolowaną?

Na pewno właściciele dużych posesji docenią rozwiązanie jakim jest brama garażowa segmentowa. Ogromny wybór wzorów i materiałów z których jest ona wykonana pozwoli także lepiej dobrać ją do ogólnej stylistyki budynku. Z kolei w małych domostwach, które dysponują niewielkim garażem na pewno sprawdzi się brama rolowana, dzięki której zaoszczędzi się sporo przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *