Stoliki i krzesła

Marmurowy stolik kawowy, nocny…. przy jakich stołach sprawdzi się marmur?

Marmur jest coraz częściej stosowany we wnętrzach i to nie tylko w formie dodatków, ale także całych mebli bądź ich elementów. Niebanalny styl i nowoczesność to cechy współczesnych mieszkań i domów gdzie na pewno doskonale sprawdzą się stoliki z marmuru, zarówno te nocne jak i kawowe. Przeczytaj przy jakich jeszcze stołach sprawdzi się marmur.

Nocne stoliki z marmuru

Marmurowe dodatki zawsze kojarzyły się z ekstrawagancją, ale także luksusem. Stolik nocny marmurowy świetnie sprawdzi się w pokoju, salonie, a także sypialni. Marmurowy stolik do salonu i sypialni znajdziesz na www.artigiano.pl i dopasujesz go wyglądu swojego wnętrza. Atutem nocnych stolików jest ich minimalistyczna, nieskomplikowana forma, która zachwyci posiadaczy pokoi utrzymanych w stylu skandynawskim. Cechą charakterystyczną nocnych stolików jest ich unikatowość i fakt, że marmur w naturze występuje w wielu wariantach, które są uzależnione od rozmieszczenia żyłek i samego odcienia kamienia.

Marmurowy stolik kawowy

Bardzo często marmurowe stoliki kawowe bazują na metalowej konstrukcji, która tylko podkreśla elegancję i zamiłowanie domowników do piękna. Co ciekawe, marmur jest surowcem bardzo trwałym, dlatego jego wyglądem można cieszyć się przez długie lata. Kawowy stolik z marmuru jest doskonałym dodatkiem do salonu urządzonego w stylu minimalistycznym, co dodatkowo podkreśli niewyszukany wystrój pomieszczenia. Kawowy stolik z marmuru sprawdzi się świetnie nie tylko w domu, ale także w kawiarni, eleganckim gabinecie czy nawet w ekskluzywnej poczekalni.

Kolaz z marmurowymi stolikami

Czy stół do jadalni może być z marmuru?

Jak najbardziej! Stół jest jednym z najważniejszych mebli w pomieszczeniu, które ma służyć za jadalnię. Przeważnie tego typu stoły mają jedynie marmurowe blaty, a reszta elementów wykonana jest z metalu lub drewna. Bardzo często marmurowe stoły do jadalni polecane są do wnętrz w stylu glamour, ale także sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych, gdzie podkreślą ich charakter. Doskonale wygląda zestawienie stołu z jasnym marmurowym blatem i ciemniejszych dodatków takich ja czarne lub granatowe krzesła.

Jakie jeszcze meble można wykonać z marmuru?

Na pewno wracają znów do łask tak modne ww XV i XVI wieku ławy. A jeśli ława to naturalnie z marmurowym blatem i stalowymi nogami. Ten mebel doskonale sprawdzi się w bogatych wnętrzach w stylu glamour, ale także będzie świetnym dodatkiem do wystroju klasycznego.

Z jakimi surowcami łączyć stoliki i stoły z marmuru?

Meble wykonane z marmuru powinny przede wszystkim być dopasowane do wnętrza. Na rynku wiele jest kunsztownie wykonanych stolików, stołów i ław, które są piękne i ekskluzywne. Doświadczeni kamieniarze potrafią wydobyć z surowca jakim jest marmur wszystko to, co najlepsze. Wyróżniamy zatem meble z marmuru białego, czarnego czy też szarego.

Materiałem, który doskonale sprawdzi się w otoczeniu marmuru jest drewno. To właśnie dzięki niemu marmur przestanie być tak surowy, a wnętrze nabierze przytulnego klimatu i ciepła. Marmur jest także surowcem, który świetnie zaprezentuje się zestawiony z barwami takimi jak szarość i beż. Ponadto można go także łączyć z elementami stalowymi, zarówno w odcieniu srebra, złota jak i miedzi.

One comment

  • merida pisze:

    Mi się mega takie stoliki podobają, już widzę te wszystkie zdjęcia na Instagramie, gdzie ich blat jest jako tło… I w sumie myślałam, że są droższe, a ceny są jeszcze do przeżycia. Szczególnie, że czasami jakieś zwykłe metalowe potrafią kosztować więcej, bo są DESIGNERSKIE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *