kobieta w ciąży przy dziecięcym łóżeczku

Łóżeczka dla niemowlaków, czyli jak dobrze kupić łóżeczko niemowlęce?

Łóżeczko dla niemowlaka to niezwykle ważny mebel. Dzieci zaraz po urodzeniu spędzają w łóżeczku mnóstwo czasu, dlatego powinno być ono wygodne, funkcjonalne i bezpieczne. Jest dużo różnych rodzajów łóżeczek dla niemowląt, dlatego też rodzice często mają problem z wyborem tego odpowiedniego. W naszym artykule znajdziecie kilka praktycznych rad odnośnie tego problemu.

Gdzie szukać łóżeczek dla niemowląt?

Łóżeczka niemowlęce znajdują się w ofercie wielu znanych sklepów meblowych, a także producentów, którzy oferują wyłącznie akcesoria i meble dla dzieci. Różnią się między sobą wieloma szczegółami, takimi jak kolory, funkcjonalność, a nawet kształt. Zanim zaczniesz jeździć od sklepu do sklepu, zorientuj się jakie są możliwości odwiedzając strony internetowe. Łóżeczka dla niemowlaków przejrzysz na atbmeble.pl oraz innych stronach internetowych.

Rodzaje łóżeczek dla niemowląt

Warto wiedzieć, że do wyboru są dwie podstawowe wielkości łóżeczek dla niemowląt. Pierwsza z nich ma wymiary 60/120 cm, a druga 70/140 cm. Niektóre modele są tak zaprojektowane, aby można je było przekształcić w tapczanik, z którego dziecko może korzystać nawet do piątego roku życia. Ponadto bardzo często łóżeczka te posiadają funkcję 2- lub 3-poziomowej regulacji położenia dna.

Jeśli chodzi o dodatkowe ułatwienia, to warto poszukać łóżeczka, które posiada opuszczany jeden bok. Jest to ogromne uproszczenie dla matek karmiących piersią, gdyż dzięki niemu nie muszą one wstawać w nocy, wystarczy, że łóżeczko będzie ustawione przy łóżku rodziców, wtedy można opuścić jedną ściankę i wyjąć z niego niemowlę. Innym wariantem są łóżeczka z wyjmowanymi szczebelkami, co może być praktyczne także, gdy dziecko nieco podrośnie i będzie już samodzielnie z niego wychodzić.

Niektórzy rodzice decydują się na łóżeczka-kołyski. Ten rodzaj nie tylko ładnie się prezentuje, ale też daje możliwość ukołysania dziecka do snu, co może okazać się skuteczną metodą. Bardzo popularne są łóżeczka wielofunkcyjne. Zajmują one sporo miejsca, ale pełnią jednocześnie rolę komody oraz przewijaka, co jest bardzo wygodne. Wiele z tych łóżek także można przekształcić z czasem w łóżko dla starszego dziecka.

Co brać pod uwagę kupując łóżeczko dla dziecka?

Wybierając meble dla dzieci trudno nie brać pod uwagę względów estetycznych, gdyż producenci kuszą przyszłych rodziców tworząc zachwycające połączenia kolorystyczne, dodając ciekawe zdobienia, urocze elementy, które cudownie pasują do idealnego dziecięcego pokoiku. Trzeba pamiętać jednak, że najważniejsze są względy bezpieczeństwa oraz funkcjonalność. Najlepszym materiałem na dziecięce łóżeczko jest sosnowe drewno. Warto przy tym sprawdzić, czy model, który bierzemy pod uwagę ma odpowiednie atesty. Poza tym szczeliny między szczebelkami nie powinny być szersze niż 6 cm.

Jeśli mieszkamy w niewielkim mieszkaniu, to istotne są także kwestie związane z wielkością i funkcjonalnością łóżeczka. Dobrze, jeśli jest ono wyposażone w szuflady.

One comment

  • Mama Ania pisze:

    Brakuje mi tu informacji o łóżeczkach, które rosną razem z dzieckiem. widziałam gdzieś takie, z których można potem zrobić nawet mini kanapę. Fajne są tez takie z szufladami, wtedy jest gdzie kłaść pościel etc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *