Para ze znakami miłości

Jak przygotować się do pierwszej randki: strój, makijaż, włosy

Pierwsza randka to stresujące wydarzenie i każdy z nach chciałby się jak najlepiej do tego przygotować. Tylko w jaki sposób? Co warto brać pod uwagę przy przygotowaniach do randki? O czym pamiętać?

Jak ubrać się na pierwszą randkę?

Każda kobieta lubi się stroić i wyglądać pięknie. Jak wiadomo, pierwsza randka to duża szansa na to, by zrobić dobre pierwsze wrażenie, dlatego odpowiedni ubiór będzie tutaj miał duże znaczenie. Pierwsza zasada – ubierać się zgodnie z okolicznościami i miejscem do którego będzie się szło. Po drugie, należy wybrać taki strój, w którym nie tylko będziemy się czuć atrakcyjnie, ale i swobodnie – nie powinno się udawać kogoś, kim się nie jest i musimy czuć się w nim pewnie. Trzecia zasada jest taka, by nie przesadzać – ubranie na randkę musi być ładne, podkreślające naszą kobiecość, ale nie wyzywające! Jeżeli lubisz sukienkę, wybierz ładną dopasowaną sukienkę, jeżeli lepiej czujesz się w spodniach – to spodnie i dopasowaną do tego bluzkę. Najlepiej też zachować umiar przy dobieraniu dodatków – liczy się naturalność.

przeczytaj także:  Jak zachowywać się na pierwszej randce? Co wypada, a co nie?

Jaki makijaż na pierwszą randkę?

Temat makijażu nie jest prosty. Jeżeli na co dzień się malujesz nie będziesz mieć jednak z tym większego problemu. Ponieważ jest to jednak pierwsza randka – każda kobieta chce pokazać się z tej idealnej strony, z pięknym dokładnie pokrywającym makijażem – tu trzeba uważać! Jeżeli przesadzimy, mężczyzna może źle to odebrać, dlatego makijaż na randkę powinien być naturalny (narandce.pl). Stawiając na minimalizm z pewnością się nie zawiedziemy, a większość panów zgodnie twierdzi, że naturalnie wyglądają kobieta wygląda o wiele lepiej i bardziej pociągająco.

Kobieta malująca usta szminką

Jaka fryzura na pierwszą randkę?

Przygotowania na pierwszą randkę to nie tylko strój i makijaż ale także włosy! Jaka fryzura będzie najlepsza na pierwszą randkę? Nie ma tutaj tak naprawdę konkretnych wytycznych, liczyć się będzie przede wszystkim to, w czym się najlepiej czujemy. Najbardziej neutralne są oczywiście włosy rozpuszczone – można je dodatkowo lekko podkręcić, żeby mieć urocze loki lub odwrotnie, wyprostować je na całej długości. Jest to bardzo prosta kobieca fryzura nadająca naszemu wyglądowi naturalności i swobody. Jeżeli bardziej odpowiada nam kucyk, warkocze czy zwykły kok, także będą się dobrze sprawdzać – najważniejsza jest nasza wygoda.

przeczytaj także:  Jak zachowywać się na pierwszej randce? Co wypada, a co nie?

Jakie miejsce wybrać na pierwszą randkę?

Zazwyczaj to mężczyzna zaprasza kobietę na randkę i on też wybiera miejsce spotkania, czasem jest jednak tak, że zostawia kobiecie wybór lub przedstawia swoje propozycje do weryfikacji. Najczęściej wybierane są restauracje, kawiarnie czy różnego typu knajpy. Można jednak połączyć ze sobą kilka możliwości – pójść na spacer, potem skoczyć do baru, odwiedzić jakąś wystawę czy pójść do kina. Ważne jednak by wybierać miejsca w miarę spokojne, gdzie można porozmawiać i lepiej się poznać. Trzeba też oczywiście wziąć pod uwagę takie kwestie jak pogoda. Istotne jest, by nie dopuścić do nudy i zastanawiania się nad tym, co dalej robić.

O czym rozmawiać na pierwszej randce?

Pierwsza randka to idealny moment na to, by poznać drugą osobę, rozmowa jest tu więc kluczowym aspektem spotkania. O czym jednak mówić? Najlepiej poruszać neutralne, lekkie tematy, związane z hobby, zainteresowaniami, tym jaką lubimy muzykę czy książki. Często zaczynając mówić o jednej rzeczy, będziemy przechodzić do innych, a rozmowa zacznie toczyć się sama – tematy pojawią się w zaskakujących momentach. Trzeba przy tym pamiętać, by unikać tematów ciężkich, na nie jeszcze przyjdzie czas. Nie powinno się też popadać w skrajności – zarówno nadmierna gadatliwość jak i nieśmiałość mogą nam uprzykrzyć randkę. Musimy dać szansę wypowiedzieć się drugiej osobie, dobrze jest też przełamać się i próbować nawiązań kontakt. A nuż z drugą osobą łączy nas więcej, niż możemy sądzić?

przeczytaj także:  Jak zachowywać się na pierwszej randce? Co wypada, a co nie?

One comment

  • Dagmara pisze:

    Moim zdaniem nie ma co się specjalnie szykować. Trzeba być sobą. Jak się chce myśleć przyszłościowo, to nie ma się przebierać za kogoś innego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *