Świece naturalne

Warsztaty tworzenia świec – na czym polegają, dlaczego warto?

Pięknie zdobione i pachnące świece można kupić w praktycznie każdym sklepie, choć nigdy nie wiadomo, z czego zostały one wykonane. Ciekawą alternatywą oraz możliwością twórczego rozwoju jest samodzielne wykonanie takiej świecy. Nie jest to wcale takie łatwe i potrzebne są do tego nie tylko odpowiednie materiały, ale i narzędzia. W ten sposób można jednak stworzyć coś niepowtarzalnego i wyjątkowego, a pomóc mogą w tym warsztaty tworzenia świec.

Warsztaty tworzenia świec – czym są?

Sposobów na twórcze i kreatywne wykorzystanie czasu może być wiele. Coraz popularniejsze jest branie udziału w różnego rodzaju warsztatach, które służą nauce tworzenia różnych przedmiotów. W ten sposób pojawił się między innymi pomysł związany z tworzeniem świec. Dlaczego? Po pierwsze nie jest to proces łatwy, wymaga on cierpliwości, wytrwałości, a także pewnych umiejętności manualnych, szczególnie gdy mamy do czynienia z wytworem świec dekoracyjnych. Coraz częściej też wykorzystuje się takie spotkania w ramach tworzenia rzeczy z wykorzystaniem składników naturalnych, dzięki czemu świece takie są nie tylko ładne dla oka, ale też zdrowe dla otoczenia i nas samych. Samo rękodzieło stało się bardzo popularnym hobby.

Warsztaty tworzenia świec – dlaczego warto?

Udział w warsztatach tworzenia świec to jeden z wielu pomysłów na ciekawe i niebanalne spędzenie czasu wolnego. Jeżeli mamy ochotę na twórcze wykorzystanie naszych umiejętności, a także naukę czegoś nowego i nietypowego, jak najbardziej możemy z tego skorzystać i przyniesie nam to wiele satysfakcji. Oprócz tego, warsztaty tworzenia świec, np. w droganatury.com to również świetny pomysł na prezent niezależnie od okazji. Jeżeli znamy kogoś, kto interesowałby się podobnymi pracami kreatywnymi i chciałby wziąć udział w takim spotkaniu, niewątpliwie skorzystanie z takiej okazji będzie doskonałą sposobnością zrealizowania marzenia.

Tworzenie świec to proces czasochłonny i twórczy, dzięki takim warsztatom, można się wiele nauczyć, szczególnie jeżeli chodzi o kreatywność i cierpliwość.

Tworzenie świec a ekologia

Obecnie wiele się mówi o ekologii i dbaniu o środowisko. Jak wiadomo, większość świec wykonywana jest z parafiny, która jest pochodną ropy naftowej. Nie brzmi to najlepiej, dlatego na rynku pojawia się coraz więcej warsztatów, których celem jest nie tylko nauka kreatywnego tworzenia, ale i podejście do tematu od strony ekologicznej. W takich spotkaniach zazwyczaj korzysta się ze składników naturalnych, parafiny wysokiej jakości lub soi. Dodatkowo, w przypadku świec zapachowych używa roślin oraz olejków eterycznych, dzięki czemu świeca pięknie pachnie i nie jest szkodliwa dla zdrowia.

Jak wygląda tworzenie świec?

Tworzenie świec proste nie jest, dlatego nie da się tego zrobić po prostu w domu – potrzebne są odpowiednie narzędzia i materiały, a także wiedza. Aby stworzyć świecę, w pierwszej kolejności warto zaprojektować jej wzór. Zaprojektowane motywy wycina się z woskowego bloku, tym samym tworząc wzór, który następnie zostanie pomalowany. Można działać na przygotowanej świecy lub tworzyć ją niemal od podstaw często łącząc ze sobą różne elementy. Wycina się, maluje, stapia ze sobą, a także zatapia w świeci poszczególne składniki (rośliny, oleje zapachowe). Tworzy się w ten sposób kolorowe i pachnące działa sztuki.

Gdzie znaleźć warsztaty tworzenia świec?

Ta forma kreatywnego tworzenia nie jest zbyt popularna, z tego też powodu nieczęsto można spotkać warsztaty związane z tworzeniem świec. To nie oznacza, że nie ma ich w ogóle, ponieważ wbrew pozorom, zainteresowanie nie jest takie małe, szczególnie w czasach, gdy wszystko co „eko” znajduje posłuch i zainteresowanie. Najłatwiej takie warsztaty można znaleźć w internecie, gdzie najczęściej spotyka się propozycje twórczej i kreatywnej aktywności. Często tworzenie świec zestawiane jest razem z warsztatami kosmetyki naturalnej czy tworzenia mydeł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *