Ból, zmęczenie

Domowe sposoby na częste dolegliwości dzieci, kobiet, rodziny, jakie warto znać?

Zamiast sięgać po kolejną tabletkę na ból gardła, sprawdź domowe i naturalne sposoby, które pozwolą ci zwalczyć popularne dolegliwości. Przedstawiamy praktyczne porady, jak zwalczyć zapalenie pęcherza, czy uporać się z bolesną miesiączką.

Domowe sposoby na ból gardła

Domowe sposoby na leczenie dolegliwości znajdziesz na Penicylina.pl, a wśród nich pomysły na to, jak poradzić sobie z bólem gardła. Musisz jednak pamiętać, że jeśli dolegliwości te nie będą ustępować, a do tego pojawi się gorączka lub inne objawy, w pierwszej kolejności powinnaś udać się do lekarza. Pamiętaj również, aby zadbać o właściwe nawilżenie gardła, w szczególności w sezonie grzewczym, gdy powietrze w mieszkaniu jest suche. W tym celu musisz pić dużo wody małymi łyczkami, możesz również wykonywać domowe inhalacje – nalać do miski gorącą wodę i wdychać z niej parę pod ręcznikiem.

Ból gardła łagodzi również gorąca herbata z cytryną i miodem oraz napar z siemienia lnianego. W tym czasie warto również spożywać czosnek (w każdej możliwej postaci), który jest dobry nie tylko na ból gardła, ale również ma działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne.

Zapalenie pęcherza – jak sobie radzić?

Inną popularną dolegliwością, która najczęściej dotyka kobiety, w szczególności ciężarne, i dzieci jest zapalenie pęcherza moczowego. Do najpopularniejszych objawów, które mu towarzyszą, należy ból pęcherza, pieczenie przy oddawaniu moczu, a także silne uczucie parcia na mocz. A jak sobie z tym poradzić, stosując naturalne, domowe lekarstwa? Nie od dziś wiadomo, że na zapalenie pęcherza najlepsza jest żurawina, która zwiększa wydalanie bakterii z moczem, obniżając przy tym jego pH. Żurawina w każdej postaci (suszona, soki żurawinowe czy wyciągi z żurawiny) pomoże ci skutecznie pozbyć się tej przykrej dolegliwości. Pamiętaj również, aby przy zapaleniu pęcherza zwiększyć ilość witaminy C w swojej diecie. Możesz w tym celu na przykład jeść więcej pietruszki.

Bolesne miesiączki

Problemem wielu młodych kobiet są bolesne i obfite miesiączki. Czy z nimi również można sobie poradzić domowymi sposobami? Na szczęście tak, trzeba jednak poświęcić temu trochę czasu i zacząć „kuracje” jeszcze parę dni przed miesiączką. Skutecznym sposobem na łagodne „przechodzenie” miesiączki jest regularne picie naparów z rumianku, krwawnika i przede wszystkim korzenia dzięgla chińskiego (znanego również pod nazwą Dong Quai). Ten ostatni od lat stosuje się w medycynie chińskiej, pomaga nie tylko przy silnych bólach menstruacyjnych, ale również w okresie poporodowym. Choć nie jest zbyt smaczny, przyrządzony z miodem i goździkami może stać się prawdziwym przyjacielem, który pomoże ci w trudnych, kobiecych dniach.

Niestrawność – jak z nią walczyć?

A jak radzić sobie z niestrawnością? Tę zwykłą, która nie jest objawem innej dolegliwości, można spokojnie zwalczyć domowymi sposobami. W tym przypadku znów skuteczny okaże się napar z mięty lub rumianku (naprawdę warto zaprzyjaźnić się z nimi ziołami) czy ciepła herbata z dodatkiem imbiru i goździków. Możesz również rozpuścić łyżeczkę sody oczyszczonej w szklance wody i wypić to lub żuć kminek.

One comment

  • Arkadiusz pisze:

    Moja żona ma wiele domowych metod i zazwyczaj faktycznie szybko nas z choroby wyciąga. Czarownica, jak nic! Na katar czosnek i olejki, na kaszel – napar z majeranku, na gardło — miód i siemię lniane. No i nie wiadomo co jeszcze ona tam stosuje. Najważniejsze, że bez antybiotyków i skutków ubocznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *