Dziewczyna z czerwonym balonem

5 rzeczy, które trzeba zrobić przed 30-stką

Twoje trzydzieste urodziny tuż tuż, a Ty jeszcze nie zrobiłaś tylu rzeczy w życiu? Czas to nadrobić! Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, czego koniecznie musisz dokonać nim stuknie Ci 30-stka.

Urządź swoje mieszkanie tak jak Ci się podoba

To bardzo ważny aspekt Twojego życia nawet jeśli nigdy o tym nie myślałaś. Miejsce, w którym przebywasz powinno odzwierciedlać Twoje upodobania, być przyjazne i zagospodarowane według Twojego gustu. Czy zastanawiałaś się ile warte są chwile spędzone na sofie wybranej przez Ciebie samą? Muszą one dawać wiele satysfakcji i poczucie, że to Ty kreujesz swój świat. Zresztą dotyczy to każdego zakątka w Twoim mieszkaniu (nawet jeśli je tylko wynajmujesz), od przedpokoju po łazienkę i kuchnię. Przed 30-stymi urodzinami człowiek marzy o poczuciu niezależności, o samodzielnym kreowaniu przyszłości, bo jak mówi powiedzenie „kiedy porządkujesz swój pokój to tak jakbyś porządkował myśli”. Wiele w tym prawdy, z tym, że warto tu jeszcze dodać: „kiedy kreujesz swój świat, kreujesz także życie”.

Bądź offline

Jest to trudne, ale całkiem wykonalne. Nawet jeśli praca pochłania Cię bez reszty, a Ty nie protestujesz przeciw takiemu stanowi rzeczy, warto, abyś zatrzymała się na chwilę i zastanowiła nad swoim życiem. Niektórzy nawet mówią, że warto przed 30-stką zwolnić się z korporacji, bo im więcej czasu upłynie, tym będzie to trudniejsze do zrobienia. Takie posunięcie może kazać się bezcenne dla Twojej przyszłości. Pomyśl, ile życia tracisz pracując od rana do wieczora, nie wychodząc z biurowca. Pewnie nawet nie wiesz jak wygląda park obok Twojego domu, bo stale Twoje myśli zaprząta kolejny telefon do szefa. Żyjąc wolniej, z mniejszymi zarobkami, możesz być bardziej szczęśliwa – otoczona grupką znajomych i przyjaciół.

Zrób coś szalonego

30-stka puka do Twoich drzwi, a Ty jeszcze nie odważyłaś się na nic szalonego? Najwyższy czas to zmienić. Może pora zdobyć Mount Everest, skoczyć na bungee, odbyć podróż życia? Pamiętaj, na cokolwiek się zdecydujesz zrób to sama. Pewnie zapytasz dlaczego? Otóż te wszystkie rzeczy (lub tylko jedną) powinnaś zrobić po to, by mieć świadomość, że zmieniasz swoje życie. I, że nikt Ci w tym nie pomoże, bo jesteś panią samej siebie.

Zakochaj się

Niekoniecznie będąc przed 30-stką musisz zakładać rodzinę, ale zakochać się musisz koniecznie! Kiedy, jeśli nie przed 30-stymi urodzinami poczuć ten szał prawdziwej miłości, motyle w brzuchu i skowronki w myślach? To prawda, że na miłość zawsze jest czas, ale powiedzmy sobie szczerze, człowiek chciałby kochać i być kochanym kiedy jest młody. Więc śmiało kochaj i bądź kochana!

Skosztuj alkoholu

No nie, tak trywialnie, zapytasz, ale co może być złego w skosztowaniu alkoholu? Chyba nic jeśli pije się go po to, by degustować i próbować trunków, a nie po to by leżeć w nieświadomości pod stołem w podrzędnej knajpce.
Lista rzeczy, które musisz zrobić przed 30-stką jest oczywiście kwestią indywidualną, ale warto na pewno zaszaleć i zrobić coś nieszablonowego.

One comment

  • wolna pisze:

    Mnie nie do końca przekonują takie listy. Każdy żyje tak jak chce i jak mu jest wygodnie. ja nie jestem typem szalonej osoby i nie mam takich inspiracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *