kobieta

Jak dobrać kolor włosów do typu urody?

Każda kobieta posiada inny typ urody i inny odcień włosów. Ważne jednak, by barwa naszych kosmyków była dobrze dobrana do karnacji i koloru oczu. Zobacz, w których odcieniach włosów będzie Ci najbardziej do twarzy.

Określ jaki masz odcień cery – ciepły czy chłodny

Pierwszym sposobem, by określić jaki masz odcień cery – ciepły lub chłodny – jest założenie biżuterii złotej i srebrnej. Panie o ciepłym odcieniu cery na pewno zdecydowanie lepiej będą wyglądały w złotej biżuterii, natomiast te o chłodnym odcieniu – w srebrnej. Chłodny odcień cery to taki o zabarwieniu różowym lub z widocznymi niebieskimi żyłkami. Natomiast cera w ciepłej tonacji ma odcień żółci lub brzoskwini. Teraz już wiesz jaki jest Twój typ kolorystyczny, więc wybierając farbę do włosów musisz postarać się, by jej kolor był dopasowany do odcienia Twojej karnacji.

Jaki kolor włosów wybrać?

Typ kolorystyczny to tak naprawdę nie wszystko co musisz wiedzieć przed wyborem farby do włosów. Jeśli już stwierdziłaś, że masz ciepły odcień cery – najprawdopodobniej jesteś Panią Wiosną lub Panią Jesienią. W tym wypadku będziesz dobrze prezentowała się w kolorach miodowego blondu, karmelu, czerwieni, ciepłego brązu, czekolady, miedzi i bordo. Zimny typ kolorystyczny to z kolei Pani Lato i Pani Zima. To właśnie dla takich kobiet zostały stworzone odcienie platyny, beżowego blondu, kakao, cappuccino, ale także ogniste rudości i czernie z odcieniem błękitu lub fioletu.

Rudowłosa dziewczyna

Jak dopasować kolor włosów do barwy oczu?

Wybrany przez Ciebie kolor farby do włosów powinien nie tylko harmonizować z Twoją cerą, ale także z barwą Twoich oczu. Do oczu niebieskich doskonale pasuje blond, ale także brąz czy rudy. Jednak kolory te powinny mieć zdecydowanie chłodny odcień – jeśli Twoja cera jest jasna lub nawet blada, zdecyduj się na beżowy blond, który doskonale podkreśli Twoją delikatną urodę. Gdy Twoja cera jest nieco ciemniejsza postaw na rudy lub brąz. Pamiętaj jednak, że miedziane odcienie wydobywają wszelkie mankamenty cery.

Jeśli jesteś posiadaczką oczu o barwie brązowej, dla Ciebie są wszelkiego rodzaju ciepłe odcienie kasztana – od tego najjaśniejszego po głęboką czekoladę. Jednak kobieta o brązowych oczach wcale nie musi mieć ciemnych włosów! Decydując się na blond, pamiętaj, żeby wybierać jego ciepły odcień, możesz także zdecydować się na ombre, sombre lub blond, które doskonale rozświetlą Twoje włosy.

Oczy o barwie zielonej są najrzadziej spotykane. Jeśli masz oczy w tym kolorze, warto tutaj rozeznać czy są to oczy o odcieniu ciepłym (zielone-oliwkowe) czy chłodnym. Niesamowity efekt tworzy połączenie zielonych oczu i rudych włosów, zarówno tych ognistych jak i jasno miedzianych.

Kolor włosów może fantastycznie podkreślić Twoją urodę, pod warunkiem, że dobrze go dobierzesz. Często kobiety o ciemniejszej karnacji i brązowych oczach marzą o jasnym blondzie, który nijak się ma do ich typu urody. To samo może też dotyczyć blondynek o bladej karnacji, którym bardzo podobają się czarne włosy z odcieniem granatu. Aby zawsze wyglądać atrakcyjnie powinnaś dopasować kolor włosów nie tylko do swojego typu urody, ale także do odcienia cery i barwy oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *