długie włosy

W czym pomogą krople żołądkowe na włosy?

Coraz częściej chcąc zadbać o kondycję naszych włosów, decydujemy się nie tylko na stosowanie kosmetyków drogeryjnych, ale także na domowe sposoby. W łazience na półce oprócz szamponów, odżywek, masek i serum pojawiają się także inne – mniej lub bardziej oczywiste – specyfiki. Jednym z nich mogą być również krople żołądkowe. Do czego mogą się przydać? W czym pomogą krople żołądkowe na włosy?

Krople żołądkowe na włosy – efekty

Krople żołądkowe to preparat apteczny o ziołowym składzie. Znajdziemy w nim tylko kilka substancji, ale o bardzo mocnym działaniu. Najważniejszy jest wyciąg z ziela dziurawca. Przede wszystkim ma działanie kojące, przeciwzapalne, dzięki czemu wspomaga walkę z łupieżem. Ponadto dziurawiec wzmacnia cebulki włosów, a to sprawia, że da się zaobserwować wzrost włosów oraz pojawienie się nowych tzw. baby hair.

W kroplach żołądkowych znaleźć można również liść mięty pieprzowej. To właśnie ten składnik odpowiada za charakterystyczny zapach specyfiku, jego odświeżające i chłodzące działanie. Tak jak dziurawiec, tak mięta łagodzi stany zapalne, a także ma działanie przeciwłupieżowe. Zawarte w liściach mięty pieprzowej witaminy A i C, żelazo, wapń i potas, sprawiają, że włosy są pobudzone do szybszego wzrostu.

przeczytaj także:  Zalety i wady kropli żołądkowych na włosy

Waleriana, a więc korzeń kozłka lekarskiego, to kolejny składnik kropli żołądkowych, który ma działanie przeciwłupieżowe. Co więcej, pozwala zredukować wydzielanie sebum, a więc włosy będą się wolniej przetłuszczać i na dłużej zachowają świeży wygląd. Waleriana ma również działanie bakteriobójcze.

W kroplach żołądkowych znajduje się również nalewka z korzenia goryczki. Substancja ta ma działanie odkażające, więc idealnie koi wszelkie drobne ranki.

Oprócz wyżej wspomnianych, w zależności od kupionego leku, mogą pojawić się inne substancje. Jednak najważniejsze efekty stosowania kropli żołądkowych na włosy, to właśnie ich porost, redukcja łupieżu, przetłuszczania się włosów, a także łagodzenie stanów zapalnych.

Jak stosować krople żołądkowe na włosy?

Krople żołądkowe to preparat apteczny, który stosujemy doustnie, gdy mamy problemy trawienne. Jednak w przypadku, gdy chce się użyć ich w innym celu, nie powinno się ich spożywać.

Krople żołądkowe na wypadanie włosów i inne ich problemy stosuje się jako wcierkę. Co to oznacza? Należy je aplikować na skórę głowy. Jednak z uwagi na silne skoncentrowanie substancji i intensywny zapach, zdecydowanie lepiej jest rozcieńczyć je z wodą. W jakiej proporcji?

przeczytaj także:  Zalety i wady kropli żołądkowych na włosy

Krople żołądkowe na włosy – proporcje

Znajdą się osoby, którym nie będzie przeszkadzał zapach, ani silne działanie chłodzące i zdecydują się na nakładanie nierozcieńczonych kropli żołądkowych. To sprawa indywidualna. Jednak z uwagi na to, że tak skoncentrowany preparat może uczulić, dobrze jest przeprowadzić próbę. Najlepiej za uchem wmasować niewielką ilość nierozcieńczonych kropli. Jeśli nie wystąpi alergia, wówczas można zaaplikować krople żołądkowe w proporcji 2:5, czyli na dwie łyżki leki przypadnie 5 łyżek wody. Jakiej? Można postawić na zwykłą wodę z kranu, najlepiej przegotowaną, ale zdecydowanie lepiej sprawdzi się woda mineralna.

Krople żołądkowe jako wcierka są łatwe w aplikacji. Dobrze jest rozmieszać je z wodą w niewielkiej buteleczce i polewać skórę głowy, równocześnie masując ją kolistymi ruchami. Dzięki temu preparat lepiej wniknie w cebulki włosów. Można też polewać miksturą wacik i przykładać do skóry głowy, a następnie wcierać w głębsze warstwy.

Jak często stosować wcierkę na włosy z kropli żołądkowych?

Każdy kosmetyk, tak samo drogeryjny, jak i własnoręcznie sporządzany, z czasem może sprawić, że włosy będą go za dobrze tolerować i jego działanie będzie słabe. Warto więc robić przerwę w jego stosowaniu. Należy wiedzieć, że krople żołądkowe na wypadanie włosów w postaci wcierki nakłada się przed myciem włosów. Wystarczy kilka minut. Najlepiej wcierkę aplikować 2-3 razy w tygodniu, ale przez okres nie dłuższy niż 2 miesiące. Potem zrobić przerwę i znów wrócić do preparatu. W tym miejscu należy wspomnieć, że z uwagi na ryzyko fotouczulania, zdecydowanie lepiej stosować krople żołądkowe na włosy jesienią i zimą, a latem z nich zrezygnować.

przeczytaj także:  Zalety i wady kropli żołądkowych na włosy

One comment

  • Śnieżynka pisze:

    W życiu bym nie pomyślała, że krople żołądkowe można wcierać we włosy:D Dzięki Wam już wiem:D Na pewno w weekend spróbuję~!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *