mężczyzna niosący kobietę na plecach

Kiedy mężczyzna kocha kobietę? Po czym poznać, że on jest zakochany?

Wiele kobiet nie jest pewna uczuć swojego partnera, bądź też szuka wskazówek, które mogłyby im pomóc rozszyfrować uczucia swojej sympatii, z którą spotykają się od jakiegoś czasu. Teoretycznie najprostszym sposobem jest zapytać wprost, jednak nie zawsze słowa są dla nas wystarczająco wiarygodne. Jak wybrnąć z takiego impasu?

W jaki sposób mężczyźni okazują uczucia?

Nie jest tajemnicą, że mężczyźni w większości nie są zbyt wylewni i skorzy do mówienia o swoich uczuciach. Wielu z nich podkreśla wręcz, że ważniejsze są dla nich czyny, a nie słowa. Jeśli więc chcemy rozszyfrować, co kryje się w ich sercach, powinnyśmy pójść za tą wskazówką i zrucić szczególną uwagę na ich gesty i zachowanie w rożnych sytuacjach.

Czy kwiaty i prezenty są dowodem miłości?

Jeśli obiekt Twoich uczuć obdarowuje Cię prezentami, daje Ci kwiaty, czekoladki itp., to oczywiście może być wyraz głębszego uczucia, ale należy podejść do tego ostrożnie. Bez wątpienia jest to sposób na okazanie uczuć i bardzo dobrze, jeśli mężczyzna w ten sposób stara się zadbać o dobre samopoczucie swojej wybranki. Jeśli jednak jest to dopiero początek relacji, to nie należy wyciągać z takiego zachowania zbyt daleko idących wniosków, nie mniej dobrze rokuje na przyszłość. Podobnie jest z komplementami, które zawsze są czymś pozytywnym, jednak mogą świadczyć o czysto fizycznym afekcie, a nie od razu o miłości do grobowej deski.

przeczytaj także:  Co jest ważniejsze: kochać czy być kochanym?

Trudne wybory, czyli jak bardzo jesteś dla niego ważna

Mężczyzna, który poważnie traktuje związek z kobietą będzie chciał, aby jego najbliższe otoczenie tez ją polubiło. Co jednak w sytuacji, gdy nie zapałasz sympatią do jego rodziny lub znajomych lub oni do Ciebie? Oczywiście nie powinien ich od razu odtrącać, ale jeśli stara się znaleźć sposób byście się mimo wszystko lepiej poznali i polubili, dokłada starań byś czuła się jak najlepiej w obcym dla Ciebie towarzystwie, to znaczy, że jesteś dla niego ważna i bardzo możliwe, że czuje do Ciebie coś więcej niż zwykłą sympatie, a nawet zauroczenie.

mężczyzna i kobieta pijący kawę

Troska i poczucie odpowiedzialności za drugą osobę

W naturze człowieka leży chęć niesienia pomocy bliskim osobom. Oczywiście pomagamy również zwykłym znajomym, a nawet obcym, jednak dobro najbliższych stawiamy na pierwszym planie. Jeśli mężczyzna, którego uczuć nie jesteś pewna przejmuje się tym, jak się czujesz, zauważa Twój gorszy humor, martwi się o Twoje bezpieczeństwo, potrafi z czegoś zrezygnować, żeby być przy Tobie gdy tego potrzebujesz, to możesz być pewna, że darzy Cię prawdziwym uczuciem. Choć nie są to wielkie czyny ani spektakularne akcje, jak np. zorganizowanie kolacji we dwoje na plaży o zachodzie słońca, to dużo lepiej świadczą o poziomie zaangażowania w związek i prawdziwości uczuć.

przeczytaj także:  Co jest ważniejsze: kochać czy być kochanym?

Jeśli więc Twój partner np. rezygnuje z wyjścia z kumplami, gdy jesteś chora, żeby się Tobą zaopiekować lub wychodzi po Ciebie w środku mroźnej nocy na przystanek, żebyś nie wracała sama do domu, to możesz być spokojna i pewna jego uczuć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *