manicure hybrydowy

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Paznokcie hybrydowe to stosunkowo młody wynalazek, cieszący się ogromna popularnością. Manicure ta metoda wykonują wykonują kosmetyczki w profesjonalnych salonach kosmetycznych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zadbać w ten sposób o paznokcie w zaciszu własnego domu. Mamy dla Was krótki poradnik jak wykonać manicure hybrydowy samodzielnie.

Co jest niezbędne do zrobienia hybryd?

Aby cieszyć pięknym i trwałym manikiurem, trzeba najpierw zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria:

 • lampa. Podstawą jest lampa emitująca promienie UV, która służy do utwardzania kolejnych warstw nakładanych na płytkę paznokcia,
 • blok polerski i pilniczki. Te akcesoria są niezbędne do odpowiedniego przygotowania paznokci do wykonania manicuru,
 • cleaner. To płyn, którego używamy do odtłuszczenia i oczyszczenia płytki paznokcia,
 • aceton. Z jego pomocą możemy usunąć stara warstwę hybrydy, aby położyć nową,
 • waciki bezpyłowe. Są bardzo pomocne przy oczyszczaniu płytki paznokcia oraz ściąganiu hybryd,
 • baza, lakier hybrydowy, top. Te trzy składniki tworzą manicure hybrydowy i zapewniają mu trwałość oraz piękny wygląd,
 • folia aluminiowa lub klipsy. Bez nich ściąganie hybryd jest bardzo trudne i niewskazane.

kolorowe paznokcie

Jak wykonać manicure hybrydowy krok po kroku

Aby zrobić trwały i ładny manicure, musimy do tego odpowiednio przygotować paznokcie, w związku z czym zaczynamy od odsunięcia i wycięcia narastających skórek i nadania paznokciom odpowiedniego kształtu. Robienie hybryd krok po kroku:

 1. Zmatowienia płytki paznokcia. Aby baza dobrze przywarła do paznokcia, musimy ja delikatnie zmatowić. Używamy do tego bloku polerskiego.
 2. Odtłuszczanie. Przy pomocy wacików bezpyłowych i cleanera przemywamy paznokcie tak, by nie pozostał na nich pył po piłowaniu ani żadne inne zanieczyszczenia.
 3. Nakładanie bazy. Na oczyszczone paznokcie kładziemy pierwszą warstwę, czyli bazę. Utwardzamy ją w lampie.
 4. Malowanie lakierem. Na utwardzona bazę nakładamy warstwę lakieru hybrydowego, który również utwardzamy. Jeśli chcemy uzyskać bardziej intensywny odcień, to możemy pomalować dwa razy, za każdym razem utwardzając.
 5. Nakładanie topu. Na utwardzony lakier hybrydowy nakładamy warstwę topu. Jest to ostatnia warstwa, którą utwardzamy pod lampą UV, a następnie przemywamy wacikiem nasączonym cleanerem.
  Jeśli chcemy użyć dodatkowych ozdób lub kilku rodzajów lakierów w różnych kolorach, to nic nie stoi na przeszkodzie, możemy dowolnie ozdabiać paznokcie przed nałożeniem ostatniej warstwy, czyli topu.

Ściąganie hybryd

Aby pozbyć się manicure’u hybrydowego potrzebny nam jest aceton, waciki bezpyłowe, pilniczek, striper oraz folia aluminiowa. Aby ułatwić i przyśpieszyć cały proces zaczynamy od zmatowienia lakieru pilniczkiem. Delikatne zdarcie topu spowoduje, że aceton szybciej przeniknie do pozostałych warstw lakieru zmiękczając je. Następnie przykładamy do paznokci waciki nasączone acetonem i owijamy je folią. Po około 10 minutach możemy zdjąć folię i zdrapać miękkie już hybrydy striperem. Tak oczyszczone paznokcie możemy pomalować odżywką lub nałożyć nowe hybrydy.

One comment

 • urodomaniaczka pisze:

  Sporo trzeba mieć do tego sprzętu i akcesoriów, na własny użytek to się chyba nie opłaca? No i same te lakiery czasami potrafią być bardzo drogie – ostatnio oglądałam ich ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *