farbowanie włosów

Najmodniejsze fryzury 2018! Jakie cięcia i koloryzacja?

Wiosna to okres, w którym najchętniej podejmujemy decyzję o zmianach w swoim wyglądzie. Ta magiczna pora roku sprawia, że czujemy w sobie więcej energii, chęci do życia, a bardzo często także potrzebę zmian. Niejednokrotnie decydujemy się na prosty acz efektowny zabieg, a mianowicie nową fryzurę. Co zrobić, aby nasze włosy odzwierciedlały najgorętsze trendy? Mamy dla Was kilka pomysłów.

Grzywki wracają do łask

Ten trend pojawia się i znika co kilka lat. Były już grzywki proste, obcięte jak od linijki, to teraz przyszła pora na grzywki w stylu hippie lat ’70, lekko podkręcone, mogą delikatnie rozchodzić się na boki. Bardzo modna jest również grzywka sięgająca do połowy czoła, obie propozycje świetnie sprawdzą się w połączeniu z długimi włosami. Posiadaczkom krótszych włosów kreatorzy mody proponuję postrzępione i asymetryczne grzywki.

Postaw na krótkie włosy

Koniec z dominacją długowłosych piękności, przyszedł czas na znacznie bardziej wygodne i odmładzające krótkie cięcia! W tym roku to krótkie fryzury są najbardziej na topie i mowa tu o naprawdę krótkich włosach, ale też o takich, które określa się jako średnio długie (do linii obojczyka). Dla odważnych osób ciekawą propozycją są cięcia „na chłopaka” czy ultra krótkie boby, wygolone boki oraz niesymetryczne fryzury. Dla osób, które boją tak radykalnych zmian dobre będą proste fryzury z włosami zakładanymi za ucho lub long boby w różnych odsłonach (w wersji z prostymi lub falowanymi włosami). Kobiety, które chcą pozostać wierne swoim długim, wypielęgnowanym włosom powinny postawić na warkocze. Fantazyjne sploty, duża ilość warkoczy lub „koszyczek” z tyłu głowy, to jest to! Inspiracji warto szukać we fryzurach z lat 90’ XX wieku.

dziewczyna z długimi włosami

Najgorętsze trendy w koloryzacji

Tutaj też nastąpiły ogromne zmiany, a aktualne trendy to zdecydowanie propozycja dla odważnych osób. Najmodniejsze są odcienie mahoniu, purpurowego fioletu i burgundu. Jeśli nie chcesz farbować całych włosów, to możesz ograniczyć się do jednego pasma w kolorze fuksji lub indygo. Jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało, modne są również kolorowe przedziałki, które tworzą prostokątny past biegnący przez środek głowy. Dalej modne są różne wariacje wokół koloryzacji typy ombre czy sombre.

Dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na zbytnią ekstrawagancje, choćby ze względu na rodzaj wykonywanej pracy, dobrym rozwiązaniem jest baleyage. Ten rodzaj koloryzacji sprawi, że optycznie powiększy się objętość naszych włosów i stworzy złudzenie głębi. Jest to świetna propozycja dla kobiet, które mają cienkie włosy i marzą o gęstej czuprynie. Bardzo modne jest również połączenie ombre z baleyage’m, czyli po prostu ombre baleyage. Takie rozwiązanie pozwoli cieszyć się pięknym kolorem, a przy tym uniknąć częstych wizyt u fryzjera i obciążającej włosy koloryzacji odrostów.

Jak widać, rok 2018 przyniósł sporo interesujących zmian w kwestii uczesania. Powinny one przypaść do gustu zwłaszcza osobom, które lubią eksperymentować ze swoim wyglądem, a do tego mają odwagę na to, by drastycznie zmienić swój wizerunek. W dodatku budząca się do życia wiosna zdecydowanie sprzyja podejmowaniu takich decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *