kobiecy brzuch

Plastyka brzucha – ile kosztuje, gdzie wykonać zabieg?

Dla wielu z nas brzuch jest najbardziej kłopotliwą partią ciała. Niezwykle trudno go wymodelować, a często nawet po zrzuceniu zbędnych kilogramów wygląda atrakcyjnie. Negatywnie na jego prezencję może wpłynąć także ciąża. Z pomocą przychodzą specjaliści oferujący zabieg plastyki brzucha, który nazywany jest także abdominoplastyką.

Dla kogo jest i na czym polega zabieg plastyki brzucha?

Zabieg plastyki brzucha przeznaczony jest głównie dla pacjentów, którzy borykają się z nadmiarem skóry na skutek utraty nadmiaru kilogramów. Dodatkowo jest często przeprowadzany u kobiet niezadowolonych ze swojego brzucha po ciąży oraz osób borykających się z przepukliną brzuszną. Polega on za usunięciu nadmiaru obwisłej skóry z okolicy brzucha. Dodatkowo usuwana jest tkanka tłuszczowa z podbrzusza oraz zaciskane są mięśnie, którym przywracane są prawidłowe funkcjonowanie oraz wygląd. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Zazwyczaj czas jego trwania to 2 – 4 godziny. Po jego wykonaniu konieczne jest, aby pacjent przez jakiś czas po zabiegu nosił specjalną odzież uciskową, które wspomaga regenerację tkanek, a także minimalizuje ryzyko pojawienia się obrzęków oraz siniaków.

Jakie efekty daje plastyka brzucha?

Plastyka brzucha to zabieg, którego efekty zobaczysz na clinicforyou.pl, gdyż na stronie kliniki zamieszczone zostały fotografie pacjentów przed i po zabiegu. Jego głównym skutkiem jest znaczące, widoczne gołym okiem poprawienie wyglądu brzucha – jest on bardziej płaski, skóra staje się jędrniejsza a mięśnie napięte. To jednak nie wszystko. Pacjenci, którzy poddali się operacyjnej plastyce brzucha, zyskują lepsze samopoczucie, zwiększa się ich samoocena oraz znikają kompleksy związane z nieatrakcyjnym wyglądem tej partii ciała. Stają się oni bardziej pewni siebie. Warto jednak podkreślić, że efekty plastyki brzucha mogą zniknąć na skutek zaniedbania pacjenta. Po zabiegu konieczne jest dbanie o swoją sylwetkę za pomocą diety oraz ćwiczeń fizycznych. Tego typu operacja nie stanowi metody na uzyskanie dożywotnio pięknego brzucha, jak niektórym może błędnie się wydawać

Ile kosztuje zabieg plastyki brzucha?

Prawidłowo wykonany zabieg plastyki brzucha jest stosunkową drogą operacją. Zwyczaj jej koszt zaczyna się od około 14.000 zł. Warto jednak pamiętać, że zabieg wykonany przez doświadczonych profesjonalistów będzie obarczony mniejszym ryzykiem powikłań oraz nieprawidłowości wywołanych przez operację.

Gdzie wykonać plastykę brzucha?

Wybór właściwej kliniki, jak i lekarza, który wykona u pacjentki zabieg plastyki brzucha, jest niezwykle ważny. Kluczowym aspektem podczas porównywania poszczególnych ofert powinno być doświadczenie danego specjalisty, efekty osiągane przez niego podczas zabiegów, jak i opinie pacjentów zamieszczane w sieci. Istotne są także jego wykształcenie oraz uprawnienia pozwalające na wykonywanie zawodu chirurga plastycznego. W związku z tym nie należy kierować się względami ekonomicznymi oraz lokalizacyjnymi podczas wybierania klinki. Warto wydać więcej pieniędzy lub udać się kilkanaście bądź kilkaset kilometrów do danego miejsca, by mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany w sposób prawidłowy.

One comment

  • duża pisze:

    Oj, to spory koszt. Szkoda, bo myślałam o czymś takim, ale w takiej sytuacji sobie na to raczej nie mogę pozwolić. Są ważniejsze wydatki… Trzeba się przekonać do ćwiczeń…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *