brzuch po schudnięciu

Redukcja masy ciała przy wsparciu kąpieli zdrowotnych i opieki sanatorium

Nie umiesz stracić na wadze? Próbujesz wszystkiego, ale nic nie działa? Może warto pomyśleć nad wizytą w sanatorium?

Dlaczego warto odchudzać się w sanatorium?

Dodatkowe kilogramy niejednej osobie spędzają sen z powiek, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy nadwaga staje się prawdziwą plagą. Więc staramy się odchudzić we własnym zakresie – dobieramy sobie odpowiednią dietę i program ćwiczeń. Niestety to często nie przynosi pożądanych wyników. Dlaczego?

Z odchudzaniem się na własną rękę jest kilka problemów. Nie mamy nikogo, kto by nam fachowo doradził i poprowadził przez proces odchudzania, kontrolując na bieżąco nasze postępy. Możemy niewłaściwie dobrać sobie dietę i ćwiczenia, bo w końcu nie jesteśmy w tej dziedzinie specjalistami. A może też nam po prostu zabraknąć motywacji, kiedy nie mamy żadnego nacisku z zewnątrz i wszystko zależy wyłącznie od naszej silnej woli.

Dlatego tym, co w kwestii redukcji masy ciała mają do zaoferowania sanatoria (rzućcie okiem przykładowo na medicalsensus.pl/en/oferta/kapiele-zdrowotne/redukcja-masy-ciala.html) warto się zainteresować. Podczas takiego odchudzania nie zostaniemy pozostawieni samym sobie, lecz stały nadzór wykwalifikowanej kadry medycznej zadba o to, by kuracja była w pełni skuteczna.

Ale pomoc znających się na rzeczy fachowców to tylko jeden z plusów odchudzania w sanatorium. Ważne jest też to, że pozwala ono połączyć pracę nad sobą z wypoczynkiem. Na pewno łatwiej jest się odchudzić z dala od sytuacji stresowych, kiedy możemy oddać się relaksowi. I wreszcie znaczenie mają również stosowane w sanatoriach metody.

W jaki sposób odchudza się w sanatorium?

W sanatoriach odchudzanie jest bardziej kompleksowe niż sami bylibyśmy w stanie sobie zapewnić. Nie ogranicza się jedynie do odpowiedniej diety i ćwiczeń. W sanatoriach często stosuje się podejście holistyczne, a zatem wynikające z założenia, iż stan ciała i umysłu są ze sobą powiązane i wzajemnie na siebie wpływają. Dlatego oprócz ćwiczeń i szkoleń z zakresu właściwego żywienia często prowadzi się też na przykład psychoterapię.

Dzięki temu można działać naprawdę kompleksowo. W oparciu o diagnostykę dietetyczną i fizjoterapeutyczną dobiera się odpowiedni plan odchudzania, obejmujący między innymi zindywidualizowane wyżywienie.

Dużą zaletą sanatoryjnego odchudzania jest oczywiście wykorzystywanie możliwości, jakie zapewniają takie ośrodki. Zabiegi mogą obejmować masaże wszelkiego rodzaju – w tym również masaże pneumatyczne i hydromasaże, fizykoterapię, SPA, liposukcję ultradźwiękową, a także kąpiele. Tym ostatnim trzeba tu poświęcić trochę więcej uwagi.

Co warto wiedzieć o zdrowotnych kąpielach?

Hydroterapia to sztuka medyczna znana już od dawna. Organizm jest w stanie bezpośrednio z wody przyswajać rozmaite składniki, dlatego odpowiednio przygotowana kąpiel może wiele zdziałać. Oczywiście działanie to zależy od tego, jakie konkretnie składniki się zastosuje. Kąpiele solankowe, siarczkowe, borowinowe, ziołowe – każda z nich może przynieść inne efekty.

Zdrowotne kąpiele mogą być wykorzystywane do wielu celów, w tym leczenia stawów i kręgosłupa, łuszczycy, nadwagi, atopowego zapalenia skóry, osłabionej odporności oraz oczywiście mogą wspomagać odchudzanie. Z ich pomocą możemy pozbyć się z organizmu toksyn i złogów, które spowalniają metabolizm i, co za tym idzie, utrudniają zrzucanie nadprogramowych kilogramów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *