Ćwiczenia w domu, jak schudnąć?

Jak schudnąć kiedy nie można wychodzić z domu?

Czy można schudnąć bez wychodzenia na siłownię? Oczywiście! Wystarczy pamiętać o kilku istotnych wskazówkach i regularnie ćwiczyć. Nie można również zapomnieć o diecie, która powinna być nie tylko skuteczna, ale przede wszystkim bezpieczna dla twojego organizmu. Podpowiadamy, jak zdrowo odchudzać się w domu.

Od czego zacząć odchudzanie w domu?

Odchudzanie to proces, który wymaga uporu i cierpliwości, dlatego jeszcze przed rozpoczęciem, warto postawić sobie konkretny cel. Zastanów się, ile chcesz schudnąć i w jakim czasie, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z odchudzaniem, pamiętaj, aby był to jak najbardziej realny cel. W przeciwnym razie tylko się zniechęcisz. Następnie sprawdź swoje indywidualne zapotrzebowanie na kalorie i bierz się do pracy!

Jak schudnąć radzi Szczuplejsza.pl, znajdziesz tam wskazówki na temat ćwiczeń i żywienia, a także najczęstsze błędy popełniane podczas odchudzania. Warto się z nimi zaznajomić, żeby jeszcze przed wprowadzeniem diety, wiedzieć, na co uważać. Wiele osób utożsamia dietę z głodówką, a to ogromny błąd. Głodzenie może doprowadzić do efektu jo-jo, poza tym ma bardzo negatywny wpływ na twoje zdrowie. Zatem, co i jak jeść, aby schudnąć bez wychodzenia z domu?

Dieta odchudzająca

Gdy już znasz swoje zapotrzebowanie kaloryczne, masz dwie opcje: możesz gotować sama, stosując się do kilku prostych reguł lub skorzystać z gotowego cateringu dietetycznego. Jeśli zdecydujesz się na pierwszą opcję, pamiętaj, że twój jadłospis powinien zawierać produkty z różnych grup, dzięki czemu będzie dostarczał do organizmu odpowiednie składniki odżywcze. A jakie produkty koniecznie powinny się znaleźć w diecie odchudzającej? Na pewno warzywa i owoce, ale także mięso i to nie tylko te białe, ale również czerwone, które jest źródłem najlepiej przyswajalnego żelaza. Bardzo ważne jest także białko zawarte w mleku i jego chudych przetworach oraz rośliny strączkowe. Ziemniaki zastąp kaszą lub brązowym ryżem, a smażone mięso duszonym lub gotowanym na parze.

Dieta - jak schudnąć w domu?

Pamiętaj, aby jeść regularnie, o stałych porach. Bardzo ważne jest również to, aby pić dużo wody. Odpowiednie nawodnienie nie tylko poprawia twoje samopoczucie, ale również sprzyja odchudzaniu.

Odpowiednia ilość snu

Czas kwarantanny to wbrew pozorom idealna pora na odchudzanie, na które wpływa również ilość snu. Aby w twoim organizmie mogły zajść procesy regeneracji, potrzebujesz co najmniej 7 h snu na dobę. Za krótki lub za długi sen powoduje nie tylko złe samopoczucie, ale również gromadzenie się wody w organizmie, co nie sprzyja odchudzaniu.

Ćwiczenia w domu

Pilates, tabata czy skakanie na skakance, bez względu na to, na jakie ćwiczenia się zdecydujesz, staraj się je wykonywać regularnie. W sieci znajdziesz mnóstwo filmików instruktażowych z ćwiczeniami odchudzającymi, nie tylko na YT, ale również na facebookowych fanpage’ach siłowni. Możesz również skorzystać z aplikacji na telefon, w których znajdziesz różne zestawy ćwiczeń na poszczególne partie ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *